Skip to content

46 Bryant RdBlackwood, NJ 08012

Built 1967

Last Sale Price
$256,000
Last Sale Date
Oct 31, 2013

Property Information

Block195.01
Lot38
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page2603

Building Details

Building Class17
DescriptionLANCASTER
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage2,628
Acreage0.24

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$51,800
20%
Improvement Value:$207,000
80%
Total Assessment$258,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,573+2.9%
2024$9,304+4.7%
2023$8,885+1.5%
2022$8,750+3.9%
Property History

Property Sale

Sale
$256,000

From:

To:

Sq Ft2,628DeedBook 5137, Page 145Recorded11/15/2013

Property Sale

Sale
$77,500
DeedBook 1533, Page 1073

Property Built

Built

Year Built: 1967