Skip to content

66 Bryant RdBlackwood, NJ 08012

Built 1967

Last Sale Price
$72,900
Last Sale Date
Nov 5, 1982

Property Information

Block195.01
Lot55
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page2603

Building Details

Building Class17
DescriptionREGENCY
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage2,018
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$51,600
23%
Improvement Value:$172,000
77%
Total Assessment$223,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,271+2.9%
2024$8,038+4.7%
2023$7,676+1.5%
2022$7,560+12.2%
Property History

Property Sale

Sale
$72,900
DeedBook 1457, Page 1010

Property Built

Built

Year Built: 1967