Skip to content

92 Bryant RdBlackwood, NJ 08012

Built 1967

Last Sale Price
$244,500
Last Sale Date
May 15, 2018

Property Information

Block195.01
Lot67
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page2603

Building Details

Building Class17
DescriptionREGENCY
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage2,018
Acreage0.24

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$51,800
22%
Improvement Value:$181,400
78%
Total Assessment$233,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,626+2.9%
2024$8,384+4.7%
2023$8,006+1.5%
2022$7,884+10.6%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$244,500

From:

To:

Sq Ft2,018DeedBook 5894, Page 74Recorded6/22/2018

Property Sale

Sale
$78,400
DeedBook 1466, Page 981

Property Built

Built

Year Built: 1967