Skip to content

29 Bryant RdBlackwood, NJ 08012

Built 1967

Last Sale Price
$265,000
Last Sale Date
Oct 25, 2004

Property Information

Block195.02
Lot100
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page2603

Building Details

Building Class17
DescriptionCANTERBURY
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage2,656
Acreage0.22

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$63,700
22%
Improvement Value:$226,000
78%
Total Assessment$289,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,716+2.9%
2024$10,415+4.7%
2023$9,945+1.5%
2022$9,795+9.3%
Property History

Property Sale

Sale
$265,000
DeedBook 3873, Page 281

Property Sale

Sale
$110,000
DeedBook 1549, Page 652

Property Built

Built

Year Built: 1967