Skip to content

91 Bryant RdBlackwood, NJ 08012

Built 1967

Last Sale Price
$240,000
Last Sale Date
Oct 14, 2015

Property Information

Block195.02
Lot130
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page2603

Building Details

Building Class17
DescriptionSTAFFORD
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage2,591
Acreage0.24

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$65,100
25%
Improvement Value:$197,500
75%
Total Assessment$262,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,714+2.9%
2024$9,440+4.7%
2023$9,015+1.5%
2022$8,879+5.4%
Property History

Property Sale

Sale
$240,000

From:

To:

Sq Ft2,591DeedBook 5384, Page 70Recorded10/19/2015

Property Sale

Sale
$125,000
DeedBook 2258, Page 190

Property Sale

Sale
$54,400
DeedBook 1306, Page 214

Property Built

Built

Year Built: 1967