Skip to content

99 Bryant RdBlackwood, NJ 08012

Built 1967

Last Sale Price
$300,000
Last Sale Date
Oct 28, 2005

Property Information

Block195.02
Lot134
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page2603

Building Details

Building Class17
DescriptionSTAFFORD
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage1,765
Acreage0.24

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$65,100
23%
Improvement Value:$220,400
77%
Total Assessment$285,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,561+2.9%
2024$10,264+4.7%
2023$9,801+1.5%
2022$9,653+8.1%
Property History

Property Sale

Sale
$300,000
DeedBook 4105, Page 133

Property Sale

Sale
$149,000
DeedBook 3232, Page 99

Property Sale

Sale
$92,500
DeedBook 1470, Page 1017

Property Built

Built

Year Built: 1967