Skip to content

263 Forrest DrBlackwood, NJ 08012

Built 1972

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 24, 1979

Property Information

Block195.03
Lot59
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page2602

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage2,648
Acreage0.28

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$53,800
22%
Improvement Value:$194,100
78%
Total Assessment$247,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,920+3.0%
2024$8,662+4.9%
2023$8,260+1.6%
2022$8,132+0.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1972