Skip to content

15 Forrest DrBlackwood, NJ 08012

Built 1965

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 9, 2020

Property Information

Block195.08
Lot11
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page2602

Building Details

Building Class17
DescriptionCARLISLE
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage1,518
Acreage0.22

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$51,000
22%
Improvement Value:$181,000
78%
Total Assessment$232,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,582+2.9%
2024$8,340+4.7%
2023$7,965+1.5%
2022$7,844+13.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1965