Skip to content

2 Bradford PlBlackwood, NJ 08012

Built 1959

Last Sale Date
Mar 14, 2066

Property Information

Block196.02
Lot11
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page2301

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage1,981
Acreage0.22

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$50,800
23%
Improvement Value:$166,300
77%
Total Assessment$217,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,031+2.9%
2024$7,805+4.7%
2023$7,453+1.5%
2022$7,340+3.3%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$220,000

From:

To:

Sq Ft2,281DeedBook 5326, Page 134Recorded6/4/2015

Property Built

Built

Year Built: 1959