Skip to content

Atlantic City Expressway(Block 196.04 Lot 7)Clementon, NJ 08021

Vacant Land

Last Sale Price
$9,570
Last Sale Date
Sep 19, 2005

Property Information

Block196.04
Lot7
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page2302

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
ZoningCI
Sq Footage---
Acreage1.42

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$148,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$148,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,475+2.9%
2024$5,321+4.7%
2023$5,081+1.5%
2022$5,004-7.2%
Property History

Property Sale

Sale
$9,570
DeedBook 4106, Page 79

Property Sale

Sale
$39,000
DeedBook 3146, Page 168

Property Sale

Sale
$55,000
DeedBook 1899, Page 207