Skip to content

Grenloch ParkGrenloch, NJ 08032

Public Property

Last Sale Price
$162,500
Last Sale Date
Jun 23, 1988

Property Information

Block197
Lot2
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page28

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
ZoningC
Sq Footage---
Acreage31.1

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$373,500
95%
Improvement Value:$17,600
5%
Total Assessment$391,100

Tax History

YearProperty taxesChange
1990$4,023
Property History

Property Sale

SaleMulti
$162,500
DeedBook 1754, Page 1