Skip to content

26 Goodwin PkwySewell, NJ 08080

Built 1980

Last Sale Price
$131,000
Last Sale Date
Aug 24, 1994

Property Information

Block198.02
Lot17
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page2805

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage2,721
Acreage0.24

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$62,100
22%
Improvement Value:$220,200
78%
Total Assessment$282,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,442+2.9%
2024$10,149+4.7%
2023$9,691+1.5%
2022$9,545-0.7%
Property History

Property Sale

Sale
$131,000
DeedBook 2460, Page 238

Property Sale

Sale
$73,390
DeedBook 1417, Page 516

Property Built

Built

Year Built: 1980