Skip to content

10 Elizabeth CtSewell, NJ 08080

Built 1986

Last Sale Price
$186,206
Last Sale Date
Mar 15, 1990

Property Information

Block198.03
Lot25
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page2805

Building Details

Building Class17
DescriptionRIDER
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage2,479
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$65,300
23%
Improvement Value:$218,600
77%
Total Assessment$283,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,501+2.9%
2024$10,206+4.7%
2023$9,746+1.5%
2022$9,599-1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$186,206
DeedBook 1984, Page 249

Property Sale

Sale
$140,075
DeedBook 1577, Page 337

Property Built

Built

Year Built: 1986