Skip to content

105 Goodwin PkwySewell, NJ 08080

Built 1986

Last Sale Price
$81,575
Last Sale Date
Dec 21, 1983

Property Information

Block198.05
Lot11
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page2805

Building Details

Building Class17
DescriptionHOLLY
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage2,553
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$62,800
23%
Improvement Value:$210,400
77%
Total Assessment$273,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,106+2.9%
2024$9,822+4.7%
2023$9,379+1.5%
2022$9,237+0.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1986

Property Sale

Sale
$81,575
DeedBook 1482, Page 897