Skip to content

63 Greenleigh DrSewell, NJ 08080

Built 1988

Last Sale Price
$347,000
Last Sale Date
May 26, 2005

Property Information

Block198.10
Lot47
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page2804

Building Details

Building Class17
DescriptionRIDER II
Dwellings1
ZoningR
Sq Footage2,732
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$66,300
21%
Improvement Value:$246,100
79%
Total Assessment$312,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,556+2.9%
2024$11,231+4.7%
2023$10,725+1.5%
2022$10,562+2.9%
Property History

Property Sale

Sale
$347,000
DeedBook 3989, Page 297

Property Sale

Sale
$155,300
DeedBook 1807, Page 37

Property Built

Built

Year Built: 1988