Skip to content

8 Skelly LnSewell, NJ 08080

Built 1993

Last Sale Price
$184,200
Last Sale Date
Aug 19, 1993

Property Information

Block198.10
Lot62
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page2806

Building Details

Building Class17
DescriptionSTAFFORD
Dwellings1
ZoningR
Sq Footage2,614
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$64,300
19%
Improvement Value:$266,100
81%
Total Assessment$330,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,221+2.9%
2024$11,878+4.7%
2023$11,343+1.5%
2022$11,171-0.0%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$184,200
DeedBook 2338, Page 141

Property Built

Built

Year Built: 1993