Skip to content

John CtSewell, NJ 08080

Public Property

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 19, 1995

Property Information

Block198.10
Lot65
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page2804

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
ZoningR
Sq Footage---
Acreage3.89

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$67,900
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$67,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2024$12,399+4.7%
2023$11,840+1.5%
2022$11,661-0.5%
2021$11,722+1.1%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$359,900

From:

To:

Sq Ft2,949DeedBook 5916, Page 78Recorded7/31/2018

Property Sale

SaleMulti
$342,000
DeedBook 3594, Page 341

Property Sale

SaleMulti
$219,676
DeedBook 2294, Page 133