Skip to content

2 Greenleigh CirSewell, NJ 08080

Built 1987

Last Sale Price
$230,000
Last Sale Date
Dec 19, 2011

Property Information

Block198.11
Lot1
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page2804

Building Details

Building Class17
DescriptionSTAFFORD-POOL
Dwellings1
ZoningR
Sq Footage2,516
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$64,300
23%
Improvement Value:$209,400
77%
Total Assessment$273,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,124+2.9%
2024$9,840+4.7%
2023$9,396+1.5%
2022$9,254-6.0%
Property History

Property Sale

Sale
$230,000
DeedBook 4926, Page 238

Property Sale

Sale
$166,500
DeedBook 2981, Page 178

Property Sale

Sale
$136,080
DeedBook 1685, Page 194

Property Built

Built

Year Built: 1987