Skip to content

15 Greenleigh DrSewell, NJ 08080

Built 1987

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 15, 2021

Property Information

Block198.11
Lot10
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page2804

Building Details

Building Class17
DescriptionHOLLY
Dwellings1
ZoningR
Sq Footage2,059
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$64,400
27%
Improvement Value:$177,000
73%
Total Assessment$241,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,929+2.9%
2024$8,678+4.7%
2023$8,287+1.5%
2022$8,162+2.7%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$265,000

From:

To:

Sq Ft2,059DeedBook 5207, Page 61Recorded7/9/2014

Property Sale

Sale
$157,900
DeedBook 3062, Page 324

Property Sale

Sale
$111,550
DeedBook 1703, Page 95

Property Built

Built

Year Built: 1987