Skip to content

64 Greenleigh DrSewell, NJ 08080

Built 1988

Last Sale Price
$277,000
Last Sale Date
Feb 18, 2003

Property Information

Block198.14
Lot18
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page2804

Building Details

Building Class17
DescriptionGRAND GUILFORD
Dwellings1
ZoningR
Sq Footage3,459
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$68,100
20%
Improvement Value:$273,300
80%
Total Assessment$341,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,628+2.9%
2024$12,273+4.7%
2023$11,720+1.5%
2022$11,543-0.2%
Property History

Property Sale

Sale
$277,000
DeedBook 3563, Page 67

Property Sale

SaleMulti
$224,000
DeedBook 3292, Page 214

Property Sale

SaleMulti
$178,100
DeedBook 1811, Page 116

Property Built

Built

Year Built: 1988