Skip to content

80 Greenleigh DrSewell, NJ 08080

Built 1988

Last Sale Price
$235,000
Last Sale Date
Jul 28, 2004

Property Information

Block198.14
Lot26
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page2804

Building Details

Building Class17
DescriptionHOLLY
Dwellings1
ZoningR
Sq Footage2,059
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$76,800
31%
Improvement Value:$168,100
69%
Total Assessment$244,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,059+2.9%
2024$8,804+4.7%
2023$8,407+1.5%
2022$8,280-0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$235,000
DeedBook 3814, Page 78

Property Sale

SaleMulti
$135,000
DeedBook 2194, Page 236

Property Sale

SaleMulti
$136,800
DeedBook 1852, Page 59

Property Built

Built

Year Built: 1988