Skip to content

46 Greenleigh DrSewell, NJ 08080

Built 1988

Last Sale Price
$260,000
Last Sale Date
Aug 14, 2015

Property Information

Block198.14
Lot4
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page2804

Building Details

Building Class17
DescriptionRIDER
Dwellings1
ZoningR
Sq Footage2,436
Acreage0.24

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$62,200
23%
Improvement Value:$203,000
77%
Total Assessment$265,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,810+2.9%
2024$9,534+4.7%
2023$9,104+1.5%
2022$8,966+0.4%
Property History

Property Sale

Sale
$260,000

From:

To:

Sq Ft2,436DeedBook 5380, Page 211Recorded10/8/2015

Property Sale

Sale
$140,300
DeedBook 1778, Page 204

Property Built

Built

Year Built: 1988