Skip to content

1 Williamsburg CtSewell, NJ 08080

Built 1988

Last Sale Price
$173,675
Last Sale Date
Sep 30, 1988

Property Information

Block198.16
Lot17
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page2803

Building Details

Building Class17
DescriptionWINSTON
Dwellings1
ZoningR
Sq Footage2,694
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$66,000
22%
Improvement Value:$229,700
78%
Total Assessment$295,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,938+2.9%
2024$10,630+4.7%
2023$10,151+1.5%
2022$9,998+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$173,675
DeedBook 1791, Page 28

Property Built

Built

Year Built: 1988