Skip to content

22 Winchester DrSewell, NJ 08080

Built 1989

Last Sale Price
$206,100
Last Sale Date
Jun 9, 1989

Property Information

Block198.20
Lot19
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page2803

Building Details

Building Class17
DescriptionBRIARWOOD
Dwellings1
ZoningR
Sq Footage2,812
Acreage0.49

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$74,600
24%
Improvement Value:$233,300
76%
Total Assessment$307,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,389+2.9%
2024$11,069+4.7%
2023$10,570+1.5%
2022$10,410-0.2%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$206,100
DeedBook 1885, Page 94

Property Built

Built

Year Built: 1989