Skip to content

43 Nancy LnBlackwood, NJ 08012

Built 1987

Last Sale Price
$104,065
Last Sale Date
Oct 30, 1987

Property Information

Block198.22
Lot13
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page28

Building Details

Building Class17
DescriptionBERWYN
Dwellings1
ZoningC
Sq Footage1,950
Acreage0.29

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$59,400
25%
Improvement Value:$174,400
75%
Total Assessment$233,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,648+3.6%
2024$8,348+4.7%
2023$7,971+1.5%
2022$7,851-5.4%
Property History

Property Sale

Sale
$104,065
DeedBook 1673, Page 255

Property Built

Built

Year Built: 1987