Skip to content

1 Nadina CtBlackwood, NJ 08012

Built 1987

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 4, 2009

Property Information

Block198.22
Lot14
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page28

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningC
Sq Footage1,950
Acreage0.32

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$61,100
24%
Improvement Value:$193,200
76%
Total Assessment$254,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,407+2.9%
2024$9,142+4.7%
2023$8,730+1.5%
2022$8,598-4.1%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$214,900
DeedBook 3680, Page 109

Property Sale

Sale
$95,210
DeedBook 1625, Page 53

Property Built

Built

Year Built: 1987