Skip to content

23 Peak PlSewell, NJ 08080

Built 1989

Last Sale Price
$255,000
Last Sale Date
Oct 20, 2003

Property Information

Block198.23
Lot1
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page2804

Building Details

Building Class17
DescriptionSTAFFORD
Dwellings1
ZoningR
Sq Footage2,516
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$66,400
26%
Improvement Value:$186,200
74%
Total Assessment$252,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,344+2.9%
2024$9,081+4.7%
2023$8,672+1.5%
2022$8,540-1.3%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$255,000
DeedBook 3691, Page 207

Property Sale

SaleMulti
$148,800
DeedBook 1835, Page 307

Property Built

Built

Year Built: 1989