Skip to content

220 Wilson RdBlackwood, NJ 08012

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 3, 1989

Property Information

Block198.25
Lot6.07
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page2804

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage---
Acreage0.53

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$45,700
96%
Improvement Value:$2,000
4%
Total Assessment$47,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,764+2.9%
2024$1,715+4.7%
2023$1,638+1.5%
2022$1,613+9.5%
Property History

No events match the selected filters.