Skip to content

347 Hurffville GrenlochSewell, NJ 08080

Built 1994

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 23, 1998

Property Information

Block198.26
Lot19.03
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page2806

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningR
Sq Footage3,178
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$47,300
14%
Improvement Value:$301,400
86%
Total Assessment$348,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,898+2.9%
2024$12,536+4.7%
2023$11,971+1.5%
2022$11,790-1.7%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1994