Skip to content

439 Hurffville GrenlochSewell, NJ 08080

Built 1984

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 6, 1985

Property Information

Block198
Lot12.04
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page2803

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
ZoningR
Sq Footage1,392
Acreage2.53

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$72,500
29%
Improvement Value:$177,400
71%
Total Assessment$249,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,244+2.9%
2024$8,984+4.7%
2023$8,579+1.5%
2022$8,449-5.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1984