Skip to content

302 Woodbury Trnrsvl RdSewell, NJ 08080

Built 1997

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 5, 2016

Property Information

Block199.03
Lot107
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page2801

Building Details

Building Class17
DescriptionASHFORD
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage2,944
Acreage0.47

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$40,900
12%
Improvement Value:$295,700
88%
Total Assessment$336,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,451+2.9%
2024$12,101+4.7%
2023$11,555+1.5%
2022$11,380+3.7%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$206,000
DeedBook 2941, Page 153

Property Built

Built

Year Built: 1997