Skip to content

22 Stonehenge DrSewell, NJ 08080

Built 1992

Last Sale Price
$168,150
Last Sale Date
Jun 26, 1992

Property Information

Block199.03
Lot33
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page2802

Building Details

Building Class17
DescriptionBARCLAY
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage2,607
Acreage0.24

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$67,100
20%
Improvement Value:$266,500
80%
Total Assessment$333,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,340+2.9%
2024$11,993+4.7%
2023$11,452+1.5%
2022$11,279+4.5%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$168,150
DeedBook 2211, Page 331

Property Built

Built

Year Built: 1992