Skip to content

26 Hilliard WaySewell, NJ 08080

Built 1990

Last Sale Price
$329,900
Last Sale Date
May 31, 2019

Property Information

Block199.03
Lot57
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page2802

Building Details

Building Class17
DescriptionHOPEWELL
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage2,678
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$75,500
24%
Improvement Value:$239,000
76%
Total Assessment$314,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,633+2.9%
2024$11,306+4.7%
2023$10,797+1.5%
2022$10,633+0.5%
Property History

Property Sale

Sale
$329,900

From:

To:

Sq Ft2,678DeedBook 6099, Page 276Recorded6/10/2019

Property Sale

SaleMulti
$193,400
DeedBook 2032, Page 343

Property Built

Built

Year Built: 1990