Skip to content

65 Winfield CirSewell, NJ 08080

Built 1992

Last Sale Price
$208,000
Last Sale Date
Apr 1, 1997

Property Information

Block199.03
Lot93
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page2802

Building Details

Building Class17
DescriptionEMBASSY GRAND
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage2,675
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$69,100
22%
Improvement Value:$247,700
78%
Total Assessment$316,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,718+2.9%
2024$11,389+4.7%
2023$10,876+1.5%
2022$10,711+2.9%
Property History

Property Sale

Sale
$208,000
DeedBook 2772, Page 40

Property Sale

SaleMulti
$205,225
DeedBook 2206, Page 325

Property Built

Built

Year Built: 1992