Skip to content

36 Upton WaySewell, NJ 08080

Built 1992

Last Sale Price
$168,400
Last Sale Date
Aug 14, 1992

Property Information

Block199.04
Lot15
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page2802

Building Details

Building Class17
DescriptionBARCLAY
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage2,607
Acreage0.26

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$68,000
23%
Improvement Value:$227,700
77%
Total Assessment$295,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,938+2.9%
2024$10,630+4.7%
2023$10,151+1.5%
2022$9,998+2.6%
Property History

Property Sale

Sale
$168,400
DeedBook 2226, Page 331

Property Built

Built

Year Built: 1992