Skip to content

6 Upton WaySewell, NJ 08080

Built 1990

Last Sale Price
$206,500
Last Sale Date
Mar 30, 1990

Property Information

Block199.04
Lot3
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page2802

Building Details

Building Class17
DescriptionLOXLEY
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage3,411
Acreage0.2

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$65,300
18%
Improvement Value:$299,400
82%
Total Assessment$364,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,490+2.9%
2024$13,111+4.7%
2023$12,520+1.5%
2022$12,331+3.6%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$206,500
DeedBook 1986, Page 114

Property Built

Built

Year Built: 1990