Skip to content

3 Millstone DrSewell, NJ 08080

Built 1992

Last Sale Price
$173,050
Last Sale Date
May 8, 1992

Property Information

Block199.05
Lot3
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page2802

Building Details

Building Class17
DescriptionLEXINGTON
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage2,764
Acreage0.29

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$66,000
21%
Improvement Value:$253,400
79%
Total Assessment$319,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,565+3.0%
2024$11,232+4.8%
2023$10,715+1.6%
2022$10,549+1.6%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$173,050
DeedBook 2197, Page 181

Property Built

Built

Year Built: 1992