Skip to content

9 Winfield CirSewell, NJ 08080

Built 1990

Last Sale Price
$184,800
Last Sale Date
Dec 10, 1990

Property Information

Block199.06
Lot14
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page2802

Building Details

Building Class17
DescriptionWOODSTOCK
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage2,492
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$68,500
24%
Improvement Value:$215,600
76%
Total Assessment$284,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,509+2.9%
2024$10,213+4.7%
2023$9,753+1.5%
2022$9,605+6.3%
Property History

Property Sale

Sale
$184,800
DeedBook 2064, Page 54

Property Built

Built

Year Built: 1990