Skip to content

18 Millstone DrSewell, NJ 08080

Built 1994

Last Sale Price
$205,000
Last Sale Date
Jun 27, 2002

Property Information

Block199.06
Lot9
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page2802

Building Details

Building Class17
DescriptionWILLOW
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage1,664
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$67,100
28%
Improvement Value:$169,400
72%
Total Assessment$236,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,748+2.9%
2024$8,502+4.7%
2023$8,119+1.5%
2022$7,996+4.5%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$205,000
DeedBook 3458, Page 183

Property Sale

SaleMulti
$167,770
DeedBook 2426, Page 102

Property Built

Built

Year Built: 1994