Skip to content

12 Winfield CirSewell, NJ 08080

Built 1994

Last Sale Price
$151,900
Last Sale Date
Sep 9, 1994

Property Information

Block199.07
Lot24
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page2802

Building Details

Building Class17
DescriptionCARLYLE
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage2,512
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$67,000
23%
Improvement Value:$222,800
77%
Total Assessment$289,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,720+2.9%
2024$10,418+5.1%
2023$9,911+1.5%
2022$9,761+4.4%
Property History

Property Sale

Sale
$151,900
DeedBook 2462, Page 204

Property Built

Built

Year Built: 1994

Property Sale

SaleMulti
$156,000
DeedBook 2317, Page 354