Skip to content

30 Winfield CirSewell, NJ 08080

Built 1992

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 17, 2008

Property Information

Block199.07
Lot5
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page2802

Building Details

Building Class17
DescriptionLEXINGTON
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage2,764
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$67,500
21%
Improvement Value:$253,900
79%
Total Assessment$321,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,889+2.9%
2024$11,554+4.7%
2023$11,034+1.5%
2022$10,867+2.7%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$181,950
DeedBook 2213, Page 39

Property Built

Built

Year Built: 1992