Skip to content

25 Alton WaySewell, NJ 08080

Built 1993

Last Sale Price
$186,030
Last Sale Date
Mar 16, 1993

Property Information

Block199.09
Lot11
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page2811

Building Details

Building Class17
DescriptionWHITE CHAPEL
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage2,424
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$75,900
23%
Improvement Value:$259,300
77%
Total Assessment$335,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,399+2.9%
2024$12,050+4.7%
2023$11,507+1.5%
2022$11,333-0.7%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$186,030
DeedBook 2290, Page 246

Property Built

Built

Year Built: 1993