Skip to content

45 Meadowview DrSewell, NJ 08080

Built 1999

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 11, 2008

Property Information

Block199.11
Lot14
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page2810

Building Details

Building Class17
DescriptionSOLEBURY
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage3,014
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$75,300
21%
Improvement Value:$283,400
79%
Total Assessment$358,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,268+2.9%
2024$12,895+4.7%
2023$12,314+1.5%
2022$12,128-3.5%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$246,970
DeedBook 3033, Page 123

Property Built

Built

Year Built: 1999