Skip to content

22 Meadowview DrSewell, NJ 08080

Built 1999

Last Sale Price
$210,165
Last Sale Date
Jun 30, 1999

Property Information

Block199.11
Lot45
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page2810

Building Details

Building Class17
DescriptionSTANHOPE
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage2,332
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$73,200
21%
Improvement Value:$270,300
79%
Total Assessment$343,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,706+2.9%
2024$12,349+4.7%
2023$11,792+1.5%
2022$11,614+3.3%
Property History

Property Sale

Sale
$210,165
DeedBook 3015, Page 72

Property Built

Built

Year Built: 1999