Skip to content

26 Fox Hollow LnSewell, NJ 08080

Built 1995

Last Sale Price
$310,000
Last Sale Date
Oct 8, 2010

Property Information

Block199.12
Lot10
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page2809

Building Details

Building Class17
DescriptionWHITE CHAPEL
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage2,864
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$70,500
22%
Improvement Value:$244,900
78%
Total Assessment$315,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,667+2.9%
2024$11,339+4.7%
2023$10,828+1.5%
2022$10,664+2.1%
Property History

Property Sale

Sale
$310,000
DeedBook 4831, Page 57

Property Sale

SaleMulti
$175,765
DeedBook 2612, Page 191

Property Built

Built

Year Built: 1995