Skip to content

207 Eastview AveGrenloch, NJ 08032

Built 1955

Last Sale Date
Nov 25, 2019

Property Information

Block203
Lot12.07
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page29

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
ZoningC
Sq Footage925
Acreage0.24

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$40,200
28%
Improvement Value:$103,300
72%
Total Assessment$143,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,308+2.9%
2024$5,159+4.7%
2023$4,926+1.5%
2022$4,852+6.5%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1955