Skip to content

24 Ferro DrSewell, NJ 08080

Vacant Land

Last Sale Price
$5,000
Last Sale Date
Dec 17, 1990

Property Information

Block21.03
Lot7
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page3

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
ZoningR
Sq Footage---
Acreage1.6

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$44,700
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$44,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,653+2.9%
2024$1,607+4.7%
2023$1,535+1.5%
2022$1,511-12.2%
Property History

Property Sale

Sale
$5,000
DeedBook 2087, Page 180

Property Sale

Sale
$30,000
DeedBook 1847, Page 80