Skip to content

14 Grenlynne DrGrenloch, NJ 08032

Built 1956

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 12, 1977

Property Information

Block224
Lot8
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page28

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
ZoningC
Sq Footage988
Acreage0.25

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$47,700
35%
Improvement Value:$90,300
65%
Total Assessment$138,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,105+2.9%
2024$4,961+4.7%
2023$4,738+1.5%
2022$4,666+5.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1956