Skip to content

803 Saratoga TerBlackwood, NJ 08012

Built 1959

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Feb 4, 2009

Property Information

Block248
Lot31
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page19

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage1,833
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$51,700
24%
Improvement Value:$161,500
76%
Total Assessment$213,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,886+2.9%
2024$7,665+4.7%
2023$7,319+1.5%
2022$7,208+13.2%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$31,200
DeedBook 1224, Page 1081

Property Built

Built

Year Built: 1959