Skip to content

272 Delsea DrSewell, NJ 08080

Commercial

Last Sale Price
$175,000
Last Sale Date
Aug 15, 2001

Property Information

Block30
Lot2.01
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page4

Building Details

Building Class---
Description1SCB
Dwellings---
ZoningHC
Sq Footage---
Acreage1.03

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$99,700
53%
Improvement Value:$89,300
47%
Total Assessment$189,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,991+2.9%
2024$6,795+4.7%
2023$6,488+1.5%
2022$6,390-36.4%
Property History

Property Sale

Sale
$175,000
DeedBook 3308, Page 296